Šiuolaikinė penkiakovė – penkių visiškai skirtingų sporto šakų kombinacija. Tai labiausiai pastangų reikalaujantis sportas Olimpinėse žaidynėse. Penkiakovininkai varžosi fechtavimo, plaukimo, kliūčių ruožo ir bėgimo-šaudymo rungtyse. Sportininkai turi pasižymėti jėga, ištverme, greita reakcija, susikaupimu šaudymo rungtyje. 

Vaikai pradeda mokytis plaukti ir bėgti, palaipsniui prasideda šaudymo, fechtavimo treniruotės ir kliūčių ruožo rungtis. Pradedantiesiems treniruotės vyksta 2-3 kartus per savaitę, vyriausiems – 4-6 kartus.

Nuo 2023 metų pasikeitė šiuolaikinės penkiakovės taisyklės. Vietoj jojimo rungties atsiranda nauja rungtis -„Kliūtinis bėgimas” (OD- obstacle discipline). Profesionalai/suaugę sportininkai varžysis jojimo rungtyje iki ir per 2024 metų Paryžiaus Olimpines žaidynes, o vėliau pereis į OD.

Mūsų sportininkai dalyvauja įvairaus lygio varžybose, ne išimtis ir pasaulio čempionatai, Europos čempionatai, o taip pat ir vietinio lygio varžybose kurios vyksta beveik kas mėnesį Vilniuje, Kaune ar kituose miestuose.

Kiekvienais metais mūsų jaunieji penkiakovininkai važiuoja į sportines stovyklas, kuriose aktyviai sportuoja, mokosi, bendrauja, dalyvauja įvairiuose žaidimuose, visapusiškai tobulėja.