Vilniaus penkiakovė

Šiuolaikinė penkiakovė – penkių visiškai skirtingų sporto šakų kombinacija. Tai labiausiai pastangų reikalaujantis sportas Olimpinėse žaidynėse. Penkiakovininkai varžosi šaudymo, fechtavimo, plaukimo, jojimo ir bėgimo rungtyse. Sportininkai turi pasižymėti jėga, ištverme, greita reakcija, gebėjimu gerai valdyti žirgą, susikaupimu šaudymo rungtyje.

Vaikai pradeda mokytis plaukti ir bėgti, palaipsniui prasideda šaudymo ir fechtavimo treniruotės. Jojimo treniruotės prasideda tik visiškai sustiprėjus keturkovėje. Pradedantiesiems treniruotės vyksta 2-3 kartus per savaitę, vyriausiems – 4-6 kartus.

Mūsų sportininkai dalyvauja įvairaus lygio varžybose, ne išimtis ir pasaulio čempionatai, Europos čempionatai, o taip pat ir vietinio lygio varžybose kurios vyksta beveik kas mėnesį Vilniuje, Kaune ar kituose miestuose.

Kiekvienais metais mūsų jaunieji penkiakovininkai važiuoja į sportines stovyklas, kuriose aktyviai sportuoja, mokosi, bendrauja, dalyvauja įvairiuose žaidimuose, visapusiškai tobulėja.